IRM

Що Ґуру-ошук справді відбувся, найкраще доведено самими ошуканцями – ґурами та провідниками МіТУКу, які зізналися, що запроваджені ними відміни ґуруцтва є направду ошуканство. Вони стверджують, що створене ними ґуруцтво є брехливим. Підкреслення у всіх долішніх витягах додане.

МіТУК визнає першу частину Ґуру-ошуку (1978-1986):

Одинацять ритвіків не отримали дозволу ставати ґурами

Учасники першої частини Ґуру-ошуку:

«Насправді Прабгупада ніколи не призначав жодних ґурів. (...) Він наставив одинацять ритвіків. Він ніколи не приділяв їх за ґурів. Я вкупі з иншими виділовими завдали найбільшої шкоди цьому Рухові протягом останніх трьох років, бо взяли наставлення ритвіками за наставлення ґурами».
(Тамалякришна Ґосвамі (1946-2002), один з перших одинацятьох ґурів-ошуканців, 3.12.1980)

«Я хтів зглибити причину мого цілковитого занепаду та ганебного поводження по відході Шрилі Прабгупади, зокрема під час служби на неправно захопленій мною посаді теренового ґуру'ачар’ї-висвятника, коли я був завдав великої шкоди. [] Чом-би не визнати остаточним приписом і наказом загад, даний у листі від 9-го липня 1977-го року, що його Прабгупада надіслав до своїх старших учнів, устійнивши тим своє бажання щодо них, аби вони ритвікували?»
(Гамсадуттадаса, один з перших одинацятьох ґуру-ошуканців, «Шриля Прабгупада, його рух і ви», 1994)

Ґуру МіТУКу й призначений урядом Товариства упорядник книжок Шрилі Прабгупади

"Безперечно, Шриля Прабгупада ніколи не казав: "Гаразд, ось наступний ачар'я» чи «Ось наступні одинацять ачар'їв, вони повноважні ґури щодо Руху, щодо цілого світу". Він того не робив".
(Мітуківський ґуру Джаядвайта Свамі, запитання-відповіді щодо ритвіків у святині Товариства в Південнім Льондоні, 1993 рік)

Урядовий часопис МіТУКу

«Незабаром підо впливом маї, омани, виникла инша думка – що Шриля Прабгупада призначив лише цих одинацятьох «чистих вірних» ґурувати після нього. У згоді з цією думкою, кожному з тих одинацятьох слід служити за духового учителя у певному «терені» світу. Таке теренове ачарництво панувало в МіТУКові протягом десятьох років, аж його хибність стала очевидною. [] Уповноважений виділ МіТУКу у встановлений законом спосіб скасував цей устрій у 1986-ім році».
(«Вибачення», часопис «Вороття до Бога» з 25.1.1991)

  У першій частині Ґуру-ошуку одинацять вірних, приділених Шрилею Прабгупадою за своїх заступників (ритвіків), припинили ритвікувати й вирішили самі посісти становище ґура. Вище визнано, що Шриля Прабгупада не вповноважував їх на такий чин, отже, то є шахрайство.

МіТУК визнає другу частину Ґуру-ошуку (1986 – час теперішній):

Ґури, призначені голосуванням виділових, не уповноважені Шрилею Прабгупадою на ґурування

Учасники другої частини Ґуру-ошуку

«Приміром, як у 1987-ім році. Хай по падінні стількох ґурів ми здійснили перебудову. Ми створили раду з п’ятдесятьох людей та все переробили. Проте, принаймні як на мене, жодної справжньої перебудови не було. Це було щось на зразок пом’якшення первинного порядку, який тривав далі. [] Тому я вважаю, що це головна помилка, яку ми зробили по відході Шрилі Прабгупади, і її подосі як слід не виправлено. [] наше найвагоміше ускладнення виникло, коли ми запровадили хибний порядок висвячень. І цей хибний порядок, хоч і дещо розводнений, триває далі в Товаристві».
(ЙС Бгактичару Свамі, зустріч у Торонті, 20.7.2003)

«Хіба ж це не підроблення? Нам вільно хіба мріяти, що Шриля Прабгупада «сам докладно описав збільшення чисельности ґурів-висвятників». Чи брехати  Товариству, буцім він так учинив».
(ЙС Джаядвайта Свамі, електролист, 13.12.2003)

«Як ви взяли намір створити однораку установу з численними різними духовими вчителями й численними різними учнями, що змушені співпрацювати [] Як це зробити? Бачу лише їден шлях – спробувати щось, а як не вдасться, то спробувати що-инше…  допоки врешті не знайдете таке, що запрацює. [] Сам Прабгупада казав, що йшов шляхом спиту й огріху, тому я не вважаю такий шлях неповажним».
(Равіндрасварупадаса, відчит «Питання перебудови МіТУКу», 29.6.1999 – 30.7.1999)

  Друга частина Ґуру-ошуку, докладно розібрана на третій сторінці, означала, що всім дозволено ґурувати за умови отримання висуванцем на ґура переваги голосів виділових МіТУКу. Прецінь ґури, настановлені у такий спосіб, визнали, що Шриля Прабгупада не уповноважував керівництво МіТУКу на заведення даного устрою. Радше первинний ґуру-ошук замінили на инакший ґуру-ошук.
  Вищенаведені зізнання означають наступне:
  · Нашими часами жоден мітуківський ґуру не має повноважень, щоб стати Шрилі’Прабгупадиним наступником дикшаґуруцтва в МіТУКові.
  ·Першим одинацятьом буцім-ґурам (учасникам першої частини Ґуру-ошуку) не віддано наказу припинити ритвікування й натомість розпочати ґурування.
  Тому Шриля Прабгупада зостається дикша-ґуром Товариства, і сприяти його дикшаґуруванню повинна чинність ритвіцтва, що він його запровадив.

 

Попередня стаття   Повернутися домів   Наступна стаття



Будь-ласка, повторюйте: «Гаре Кришна, Гаре Кришна, Кришна Кришна,
Гаре Гаре, Гаре Рама, Гаре Рама, Рама Рама, Гаре Гаре»
й будьте щасливі!